Welkom in De Voorraadkast, de rubriek waarin we samen onze backlog bijwerken en tegelijkertijd onze mening over de game geven. In november 2022 heeft de N1-UP-community Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest gespeeld. Vandaag vellen we een oordeel: verdient deze een plekje in De Voorraadkast of moeten de apen toch eerst gerecycled worden?
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest verscheen in 1995 voor de Super Nintendo. Het wordt wereldwijd gezien als een van de allerbeste platformers ooit gemaakt. Men noemde het spel grafisch sterker, veelzijdiger en simpelweg leuker om te spelen dan het origineel. Ook de muziek wordt tot op de dag van vandaag geprezen, zoals het iconische Stickerbrush Symphony. Jij platformt als Diddy Kong of zijn Dixie Kong door 52 sidescrolling levels. Je doel? Donkey Kong redden uit de klauwen van die vervelende King K. Rool.
De Voorraadkast – Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest
Dat kan anno 2022 alleen maar een leuke ervaring opleveren, toch? Verdient Diddy’s Kong Quest eene plekje in De Voorraadkast of mag ‘ie de recyclebak in? De N1-UP-community velt zijn oordeel!
Onderstaande reacties komen uit de Discord van N1-UP, het Koopa Café.
Martijn
Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest blijft een erg speciale game! Oorspronkelijk kwamen de Donkey Kong Country-games uit in een voor mij lastige periode. Door de middelbare school ontstonden slapeloze nachten, die dan soms met deze games werden gevuld. Met name het tweede deel speelde ik veel in die verloren uren, als lichtpuntje in de duisternis. Alleen al daarom is het één van mijn favoriete games aller tijden, nu gevuld met evenveel plezier en veel nostalgie!
Nee, ik ben nog niet helemaal klaar met deze run. In de jaren ’90 heb ik die 102% al eens voltooid, al was het met een klein beetje hulp van internet. Nu niet: gewoon zonder! Door de jaren heen heb ik deze game wel vaker doorlopen, maar niet inclusief álle DK- en Kremling-munten. Kan soms pittig zijn, maar ik herinner mij bijna alles nog. Speel ik die levels, dan denk ik terug aan toen dit allemaal nog nieuw was. Mooiste game ooit, toen in 1995! Nog steeds ziet het er geweldig uit en is het eigenlijk knap wat in die Donkey Kong Country-games uit de Super Nintendo werd geperst. Ook qua soundtrack, die soms nog steeds mijn emoties kan raken. Er zijn eigenlijk geen levels die ik met tegenzin speel. Allemaal goed uitgewerkt, mooi vormgegeven, fijne besturing én erg sfeervol!
Het blijft tof om Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest opnieuw te spelen. Een echte favoriet, die ik de afgelopen jaren veel heb gespeeld en vast nog vaak zie in de toekomst. Het spel is nu zo’n 27 jaar oud, maar onverminderd een meesterwerk. Eigenlijk jammer hoe de serie momenteel stilligt, zoals tussen 1997 en 2010. Ik ben eigenlijk wel klaar voor een nieuwe, dus hopelijk duurt het niet weer zo’n dertien jaar! Tot die tijd kunnen we games als Donkey Kong Country 2: Diddy’s Kong Quest gelukkig zo vaak opnieuw spelen als we maar willen. Zeker een aanrader en een tijdloze klassieker! Ik ga mijn run zeker nog afmaken. Zit nu op 77%, dus op naar het volledige einde!
Log in of maak een account aan om een reactie te plaatsen!
26 nov 22 om 18:30
#7689
2809 XP | 414 comments
Leuk om te meningen van iedereen zo te lezen

. Ben benieuwd naar de volgende game.
27 nov 22 om 11:17
#7693
551 XP | 103 comments
Tof!